Najpopularniejsze pytania

Zanim zapytasz, przeczytaj

 
Co mamy ze sobą zabrać?

- paszport ważny minimum 6 miesięcy,- dokument potwierdzający wykupione ubezpieczenie KL, NNW, OC (warto wykupić opcję z amatorskim uprawianiem sportów wodnych),
- pieniądze w euro lub amerykańskich dolarach na własne wydatki oraz dodatkowe atrakcje,  
- odzież i obuwie (zalecamy ubrania przewiewne i odpowiednie na wyższe temperatury, stroje kąpielowe, kurtkę przeciwdeszczową, nakrycie głowy, warto spakować klapki, ale również wygodne buty na dłuższe trekkingi i buty do wody),
- okulary przeciwsłoneczne,- krem przeciwsłoneczny z filtrem UV (30 i 50),
- wodoszczelne torby lub plecaki, które przydają się zarówno podczas trekkingu po dżungli, jak również podczas samowolnego, ale za zgodą kapitana, opuszczenia jachtu celem spenetrowania wyspy (nikt, nikogo na rękach nie przenosi, opcja do dogadania jedynie w zainteresowanych parach),- ładowarki potrzebne do jakiejkolwiek elektroniki,
- leki na chorobę morską (jeżeli istnieje taka obawa),- dodatkowe umilacze czasu wolnego: książki, gry, dzienniki do notowania (najlepiej na kluczyk, co by nie korciło:) - oczywiście żarcik.

Z doświadczenia wiemy, że z powodzeniem można spakować się w bagażu podręcznym, a wiele rzeczy, jak np. kosmetyki można zakupić na miejscu w supermarkecie. Jeżeli zdecydujecie się na opcję z bagażem podręcznym, oczywiste jest, że wszystko co wielkogabarytowe i ciężkie zakładamy na siebie. Zatem lustrzanki, njubalance, dżinsy, sweterki na nas, spodenki, spódniczki, stroje kąpielowe, klapeczki do bagażu.Bagaż zdecydowanie w postaci miękkiej torby podróżnej, dzięki czemu pożegnacie się z nią pierwszego dnia rejsu, chowając ją głęboko, co by nie przeszkadzała, a bez tęsknoty wrócicie do siebie ostatniego dnia rejsu. Walizki, jak to walizki przez cały czas będą stały obok, przez co będzie Wam niewyraźnie, no i ciasno będzie.

Co nam zapewniacie?

- świeżą i pachnącą pościel (poduszka z poszewką, prześcieradło, prześcieradło do przykrycia się)
- komplet dwóch dużych ręczników,- matę do plażowania,
- hamak,- sprzęt do snoorkowania (maski, płetwy i rurki),- koce na chłodniejsze wieczory lub po prostu dla zmarzluchów,
- sprzęt do nurkowania,- wędki wraz z osprzętem,- harpun do polowań pod wodą,- kapoki dla każdego uczestnika, również dla dzieci,- deski typu SUP,- makarony oraz deseczki do pływania, - nasze czasoumilacze: książki, gry planszowe, karty,- kontakt ze światem za pomocą Internetu ( Starlink).

Czy potrzebujemy wizę?

Do podróżowania po Karaibach jest wymagana wiza, ale formalnościami zajmuje się kapitan.
Wiza jest wydawana na miejscu, w wyznaczonych punktach, a jej koszt jest wliczony w składkę jachtową.Do otrzymania wizy konieczne jest posiadanie paszportu ważnego minimum 6 miesięcy.

Ile wziąć pieniędzy?

Wszystko zależy od rozrzutności. Jak ktoś się nie może oprzeć urokowi Krupówek, to i Gwadelupie nie przepuści. Pamiątki warto kupić, bo rodzina nie wybaczy. No i aromaty dookoła będą często zachęcały do korzystania z beach foodów.
Danie w restauracji to koszt rzędu 15 euro wzwyż, street food zaczyna się od 4 euro, ale langusta na Grenadynach może kosztować już 50 euro, a wtedy rodzinie na pamiątkę robimy tylko zdjęcie.Z atrakcji dla przykładu koszt 2 osobowego quada wynosi 75 euro, a pływanie z płaszczkami na Antigui kosztuje 60 dolarów (cena stała, bez względu na ilość zwerbowanych płaszczek).Euro w gotówce wydamy tylko na Martynice i Gwadelupie, natomiast na pozostałych wyspach możliwa jest płatność tylko w dolarach: $ ECD. W wielu miejscach można płacić kartą, dlatego polecamy zapoznać się z kontem Revolut, które także za granicą gwarantuje bezpłatnie płatność kartą, wypłaty z bankomatu, przewalutowanie.
Karaibskie dolary można zakupić na miejscu w lokalnych bankach.

Jak wygląda rozpoczęcie i zakończenie rejsu, oraz sam rejs?

Każdy uczestnik otrzyma informację w jakie miejsce powinien się udać i jaki środek transportu najlepiej wybrać (taksówkę lub autobus).Zaokrętowanie rozpoczyna się od godziny 17:00.Dla wtajemniczonych tłumaczenie rozdzielania wachty nie jest potrzebne, natomiast niewtajemniczonych wtajemniczamy w arkana jachtowej służby.
Pierwszego dnia kapitan rozdziela wachty przyrządzania posiłków, tj. śniadania i obiady lub śniadania i obiadokolacje. Na każdego uczestnika przypada przygotowanie 3 posiłków, z czego przygotowanie śniadania zajmuje około 15 minut, a obiadu 30. Z doświadczenia wiemy, że pierwszego dnia rejsu przerabiane są pierwsze lekcje negocjacji w biznesie.Na czas trwania rejsu, jacht jest Waszym drugim domem, dlatego każdy uczestnik dba o czystość jachtu i sprząta po sobie.
Na czas trwania rejsu przygotowane są wielorakie wycieczki, czas jest wypełniony atrakcjami, ale również chwilami relaksu i wypoczynku. O wszystko zadbał organizator, uczestnik musi jedynie pamiętać o kremach z filtrem, okryciu głowy i naładowanym telefonie z dużą pamięcią.
Do miejsca wyokrętowania wracamy nocą, aby uczestnicy mieli wystarczająco duży czasu na dotarcie na lotnisko.Zakończenie rejsu następuje po ostatnim śniadaniu do godziny 12:00.

Czy potrzebne jest żeglarskie doświadczenie?

Doświadczenie żeglarskie nie jest konieczne. Kapitan ma pełne doświadczenie i kwalifikacje aby bez niczyjej pomocy prowadzić jacht. Jest również odpowiedzialny za bezpieczeństwo każdego uczestnika rejsu.Członkowie załogi mogą jednak aktywnie brać udział w żeglowaniu pod czujnym okiem kapitana, który podzieli się z chętnymi swoją żeglarską wiedzą, przeszkoli, a nawet pozwoli sterować.

Czy dopadnie mnie choroba morska?

Bywa różnie, dlatego warto zaopatrzyć się w leki na chorobę morską oraz opaski na nadgarstki przeciw mdłościom. Najdłuższy czas żeglowania sięga 6-9 godzin i zawsze staramy się płynąć w nocy, kiedy ukołysana  załoga śpi.Na kotwicowiskach zatrzymujemy się w miejscach, które nie tylko są urokliwe, ale bujanie nie jest tak bardzo uciążliwe.

Czy moje dzieci będą mile widziane na Waszym rejsie?

Oczywiście! Nabyliśmy doświadczenie w rejsach z dziećmi, mamy dla dzieci potrzebny ekwipunek, a dzieci są idealnymi odbiorcami rejsowych przygód.Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi powyżej 2 roku życia.

Jakie powinienem wykupić ubezpieczenie?

Na czas rejsu konieczne jest wykupienie ubezpieczenia KL (koszty leczenia), NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz OC (odpowiedzialność cywilna). Warto skontaktować się bezpośrednio z agentem ubezpieczeniowym, który prawdopodobnie zaproponuje również wykupienie opcji z amatorskim uprawianiem sportów wodnych.

Czy przed wyjazdem na Karaiby konieczne jest szczepienie?

Zdrowotnie na terenach, po których będziemy żeglować nic Wam nie zagraża, dlatego i szczepionki nie są wymagane.

Czy podczas rejsu będę miał kontakt z Europą?

Tak. Całkowicie bezpłatnie z roamingu korzystamy na europejskich wyspach, czyli: Martynice i Gwadelupie. Tutaj dzwonimy, oglądamy tik toki i wstawimy reelsy na IG.Na pozostałych wyspach koszt połączenia telefonicznego to około 8 zł za minutę (nie dzwonimy do gadatliwych członków rodziny, wybieramy tych najbardziej małomównych) i około 44 zł za 1 mb Internetu.Są również miejsca, w których nie ma zasięgu, ale my gwarantujemy nasz jachtowy Internet działający dosłownie w każdym miejscu i czasie rejsu.

Za co płacę opłacając składkę jachtową?

Składka przeznaczona jest na pokrycie wszystkich niezbędnych kosztów koniecznych do sprawnego i przyjemnego żeglowania.
Zatem składka pokrywa koszty posiłków, przekąsek, rarytasów, ale też koszty potrzebnej wizy, wynajęcia samochodów, opłacenia przewodników podczas wycieczek.Składka nie obejmuje posiłków poza jachtem oraz dodatkowych atrakcji, nie uwzględnionych w cenie rejsu.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
×